Naturalnie od BioMania

24 Komentarzy
Moich przygód z naturalnymi kosmetykami ciąg dalszy...
W ostatnim poście, wzięłam pod lupę, składy kosmetyków dwóch firm firmujących się produktami bio i eko.  Jak się okazało jedna z firm nie jest taka bio i eko jak by się wydawało.

Temat jednak się nie wyczerpał, a mój zmysł detektywistyczny ma ochotę na więcej.
Z pomocą przyszła mi firma BioMania, która użyczyła mi kilku naturalnych kosmetyków, a raczej ich próbek i mini wersji. Dlatego też, kontynuując tematykę poprzedniego posta, przyjrzę się bardziej ich składnikom niż właściwościom, gdyż nie da się ocenić właściwości produktu po kilkukrotnym użyciu. Mam nadzieję, że sprostam zadaniu.

Tym razem przyjrzę się bliżej następującym produktom:
- Fitne Silicium Szampon i Żel pod Prysznic
- Natural Repair Organiczny Krem do Rąk
- Luvos Maseczka Łagodnie Peelingująca z Olejkiem z Pestek Brzoskwini
- Dr Goerg 100% BIO Olej Kokosowy Tłoczony na Zimno
- Speick Natural Aktywna Naturalna Odżywka do Włosów
- Speick Natural Szampon Aktywny Objętość i Połysk

Dla niewtajemniczonych, BioMania to sklep internetowy z ekologicznymi kosmetykami, artykułami spożywczymi, środkami czystości, a nawet artykułami dla zwierząt, wielu producentów z różnych stron świata. Asortyment sklepu jest ogromny, ja nie byłam w stanie przejrzeć tych wszystkich produktów. Każdy z pewnością znajdzie tam coś interesującego dla siebie.
Właściciele marki BioMania, bardzo surowo dobierają swój asortyment, unikają bowiem sztucznych barwników i aromatów, konserwantów, parabenów, silikonów, SLS, pochodnych ropy naftowej i innych substancji szkodliwych.

Ale to się jeszcze okaże... se...se...se...se...see... :)

Zaczynamy od:

Fitne Silicium Szampon i Żel pod Prysznic


Opis producenta:
Szampon i żel pod prysznic z czysto roślinnym krzemem z ryżu oraz aloesem zapewnia skórze i włosom odpowiednie nawilżenie. Delikatna formuła wspiera naturalną regenerację skóry ciała, a także skóry głowy. Łagodnie się pieni i głęboko oczyszcza dzięki aktywnym substancjom myjącym. Inulina - naturalna odżywka pozyskana z fruktozy z cykorii - ułatwia rozczesywanie i dodaje włosom objętości. Wyciągi z bambusa i pokrzywy z wysoką zawartością naturalnych kwasów krzemowych wygładzają skórę, a włosom nadają połysk i zdrowy wygląd.

Cena: 46 zł/ 200 ml

Moje wrażenia po zastosowaniu produktu
Zapach tego szamponu jest delikatny, ale raczej nie zaliczę go do moich ulubionych, raczej nie przypadł mi do gustu. Po nałożeniu na wilgotne włosy tworzy niewiarygodnie gęstą pianę. Niestety spłatał mi włosy i bez użycia odzywki, ani rusz. Opakowanie starczyło na cztery mycia i niestety nie jestem w stanie dokładnie go ocenić.
Składniki

woda oczyszczona, alkohol*, tenzyd cukrowy, sok z aloesu zwyczajnego*, alkohol cukrowy, aktywne aminokwasy, inulina, wyciąg z bambusa, wyciąg z pokrzywy*, roślinny krzem (Silica), kwas glicerynowy, ksantan, kwas cytrynowy, pochodna aminokwasu, gliceryna, kwas fitynowy, kationowa pochodna aminokwasu, kompozycja olejków eterycznych i ich pochodnych
*z kontrolowanej uprawy ekologicznej

Substancje, które na pierwszy rzut oka wyglądają podejrzanie:
Coco Glucoside (tenzyd cukrowy) Poliglukozyd kwasów oleju kokosowego Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych. Łagodzi ewentualne działanie drażniące wywołane przez anionowe substancje powierzchniowo czynne. Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Bezpieczna dla środowiska - biodegradowalna. Stabilna chemicznie. Niewrażliwa na zmiany pH.
Czyli samo dobro :)
Sorbitol (alkohol cukrowy)Substancja o słodkim smaku, stosowana również w żywności. Sorbitol pierwszy raz został znaleziony w dojrzałych owocach jarzębiny Pyrus aucuparia. Substancja hydrofilowa, nawilżająca. Wiąże wodę na powierzchni naskórka, dzięki czemu odpowiednio nawilża. Zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Sorbitol posiada słodki smak. Znów samo dobro :)
Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate (aktywne aminokwasy) - substancje powierzchniowo czynne będące kombinacją kwasu glutaminowego i naturalnych kokosowych kwasów tłuszczowych. Substancje myjące. SAMA NATURA!
Inulin (inulina) jest naturalnym węglowodanem, jest przede wszystkim prebiotykiem.
Gliceryl Oleatewielowartościowy alkohol estryfikowany z roślinnego oleinowego kwasu tłuszczowego.
Xantan Gum (guma ksantanowa) - naturalny zagęszczacz i stabilizator produktu. Świetnie sprawdza się jako czynnik stabilizujący oraz nadający odpowiednią konsystencję.
Sodium PCA (pochodna aminokwasu) - Występuje w skórze jako składnik naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), który odpowiada za właściwe nawilżenie i elastyczność warstwy rogowej naskórka.
Glicerin (gliceryna)Hydrofilowa substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotor przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry.
Phytic Acid (kwas fitynowy)- organiczny związek chemiczny, heksafosforan inozytolu. Występuje naturalnie w niektórych ziarnach i nasionach roślin strączkowych.
PCA Ethyl Cocoyl Arginate (kationowa pochodna aminokwasu)- Substancja o dodatnim ładunku elektrycznym, poprawia chwyt włosów. Wytwarzana z kwasów oleju kokosowego i aminokwasów argininy i kwasu piroglutaminowego.
LIMONENE - Składnik kompozycji zapachowych. Jednopierścieniowy weglowodór terpenowy. Imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
LINALOOL - Nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. Imituje zapach konwalii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

Podsumowując, mamy tu naturalny szampon (żel pod prysznic), mogę się jedynie przyczepić do LIMONENE i LINALOOL (można byłoby je chyba pominąć, bo szampon i tak zapachem nie zachwyca), ale nie zmienia to faktu, że jest to najbardziej naturalny szampon z jakim miałam okazje do tej pory obcować!

Kolejny gagatek to:

Natural Repair Organiczny Krem do Rąk



Opis producenta:
Krem głęboko regenerujący do rąk. Nawilża skórę suchą i bardzo suchą. Zabieg ten skupia się na naturalnych składnikach z biologicznych upraw. Krem ma zastosowanie kompleksowe: chroni i nawilża. Nietłusta konsystencja dobrze się wchłania i nie przykleja się. Testowany dermatologicznie, zgodnie z zasadami Derma & Bio®. - 95,7% składników roślinnych pochodzi z rolnictwa ekologicznego - 99,28% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego - 15,5% wszystkich składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego.

Cena: 34 zł/ 50 ml


Moje wrażenia po zastosowaniu produktu:

 Zapach kremu uważam za przyjemny, coś mi przypomina, ale nie mam pojęcia co. Ma on gęstą, kremowa konsystencję  całkiem dobrze się rozsmarowuje na dłoniach, nie smuży. Moim zdaniem, ma działanie natłuszczające i zostawia na skórze cienką warstwę filmu. Ja używałam go tylko na noc, ponieważ potrzebuje on dużo czasu żeby się wchłonąć i dlatego nie można manewrować rękoma po nałożeniu kremu, wszystko się ślizga ( pisanie długopisem, po użyciu kremu, odpada ;)).

Składniki:
Nie będę już opisywała składników, które opisałam wcześniej przy analizie składu szamponu, jak ktoś ciekawy to niech sprawdzi wyżej :)

Water (Aqua)- woda, Sweet Almond (Prunus Amygdalusdulcis) Oil *- olej ze słodkich migdałów, Glycerin - gliceryna, Shea Butter (Butyrospermum Parkii) *- masło Shea, pszenica Cetearyl glikozyd otręby, Cetearyl Alcohol, moreli (Prunus armeniaca) * Kernel Oil, Macadamia (Macadamia ternifolia) * Olej z nasion, anuus Helianthus nasiona * oleje, Pseudoalteromonas ferment extract, bisabolol, Crithmum maritimum ekstrakt Mimosa tenuiflora kora * ekstrakt Alpinum Leontopodium Flower ekstrakt z liści * streptacantha Opuntia ekstrakt z kwiatów, benzoesan sodu Ben, sorbinian potasu, Fragrance (Parfum), guma ksantanowa, tokoferol , Caprilyc / kaprynowego trójglicerydy, kwas cytrynowy, glicyna Capryloyl, wodorotlenek sodu, alkohol.

Substancje, które na pierwszy rzut oka wyglądają podejrzanie:
Cetearyl składnik wszystkich naturalnych wosków.
Pseudoalteromonas ferment extract - jest to jakiś wyciąg z fermentacji bakteriami, ale nie wiem dokładnie, w każdym bądź razie coś naturalnego.
Bisabololaktywny czynnik pozyskiwany z rumianku
Crithmum maritimum ekstrakt Mimosa tenuiflora kora * ekstrakt Alpinum Leontopodium Flower ekstrakt z liści * streptacantha Opuntia ekstrakt z kwiatów - znów naturalne ekstrakty z jakichś roślin.

benzoesan sodu Ben, sorbinian potasu - konserwanty spożywcze, nie wiem co mam w tym momencie napisać...?

Tokoferol - czyli po prostu Witamina E.
Caprilyc (kwas kaprylowy) - dobroczynne działanie, nie będę się rozpisywać.
Capryloyl glycine, Lipoglicyna - Rozpuszczalna w tłuszczach postać glicyny - podstawowego aminokwasu budującego kolagen. Stosowana jest w preparatach antyaging – ułatwia transport substancji czynnych do wnętrza skóry oraz wzmacnia kolagen gdyż dostarcza glicyny. Znajduje zastosowanie także w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej - ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne.
Sodium Hydroxide (wodorotlenek sodu) - Regulator pH, Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu, czyli niewątpliwie, naturalny to on nie jest!

Podsumowując, gdyby nie wpadka z konserwantami i wodorotlenkiem sodu, to byłaby rewelacja, ale nie zmienia to faktu, że jest to mimo wszystko produkt zielony i składa się głównie z naturalnych składników.

Przyszedł czas na następny produkt:


Luvos Maseczka Łagodnie Peelingująca z Olejkiem z Pestek Brzoskwini



Opis producenta:
Gotowe do użycia maseczki do twarzy w kremie, w podwójnych saszetkach (2x7,5ml). Pozwalają na szybką i łatwą aplikację, idealne do stosowania po męczącym dniu lub przed „wielkim wyjściem”. Idealne do każdego typu cery. 
 Sposób użycia: nakładać na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, omijając okolice oczu i ust. Po około 10-15 minutach zmyć letnią wodą ( np. przy pomocy bawełnianego wacika). 
Luvos® Maseczka łagodnie peelingująca z olejkiem z pestek brzoskwini Na bazie czystej, naturalnej glinki mineralnej, która dzięki doskonałym właściwościom absorpcyjnym oczyszcza skórę, wnikając głęboko w pory. Olejek z pestek brzoskwini poprawia wygląd cery.

Cena: 7,50 zł/ 15 ml (2x7,5ml)

Moje wrażenia po zastosowaniu produktu: 
Maseczka ma gęstą kremową konsystencję i jest koloru beżowego. Posiada bardzo przyjemny i delikatny zapach. Świetnie rozprowadza się na buzi. Nie wysycha na twarzy, a to za sprawą olejków w niej zawartych. Po zmyciu, skóra jest gładka i odświeżona, pory są widocznie zwężone. Nadmiar sebum usunięty, a miejsca gdzie skóra była sucha, stały się nawilżone. Naprawdę jestem zachwycona tą maseczką. Jest cudowna! To prawda, że nadaje się do zastosowania przed wielkim wyjściem!
Składniki

Aqua, Sorbitol, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Loess, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cetearyl alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Prunus Persica Kernel Oil, Cetearyl Glucoside, Bentonite, Salix Alba (Willow) Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Tocopherol (Vitamin E), Maltodextrin, Xanthan Gum, Sodium Hydroxyde, Parfum (Natural Essential Oils), CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492 (Iron Hydroxides), CI 77499, CI 77491 – (Iron Oxides).

Substancje, które na pierwszy rzut oka wyglądają podejrzanie:
Caprylic/Capric Triglyceride - Pochodzenia różnego. Mieszanina roślinnych kwasów tłuszczowych, zawierająca w sobie najlepsze własności oleju kokosowego i palmowego, które są zestryfikowane z gliceryną (ester kwasu kaprylowego i kwasu kaprynowego (dekanowego) z gliceryną, nasycony). Olej ten występuje w postaci przejrzystej, oleistej cieczy. Olej neutralny znajduje zastosowanie w emulsjach, żelach pod prysznic, olejkach do ciała, produktach kosmetycznych do pielęgnacji niemowląt. Szczególnie polecane dla skóry wrażliwej, skłonnej do przesuszania. Substancja natłuszczająca, wygładzająca, zapewniająca prawidłową ochronę. Sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. Lipid ten posiada właściwości konserwujące.
Loess -  jasnożółta, nawiana skała osadowa, less 
Glyceryl Stearate Citrate -  wielowartościowy alkohol estryfikowany z kwasu cytrynowego oraz roślinnego kwasu stearynowego, naturalny emulgator.
Glyceryl Stearate - wielowartościowy alkohol estryfikowany z roślinnego kwasu stearynowego, naturalny emulgator.
Cetearyl Glucoside - substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych. Zmniejsza ewentualne odziałanie drażniące innych substancji powierzchniowo czynnych (anionowych).
Bentonite - glinka bentonitowa otrzymywana jest z odpowiednio wiekowego popiołu wulkanicznego.
Maltodextrin - wyciąg z czerwonej papryki.
Sodium Hydroxyde - wodorotlenek sodu, jak i wodorotlenek potasu, użyty właściwie, czyli w określonych proporcjach wagowych, jest bezpieczny.
CI 77891 (Titanium Dioxide) - ditlenek tytanu, filtr UV, chroniący skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Absorbuje promieniowanie UV, dzięki czemu chroni kosmetyk przed pogarszaniem się jego jakości pod wpływem światła. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji promieniochronnych dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego maksymalne dopuszczalne stężenie to 25%.
Iron Hydroxides - nie znalazłam informacji.
CI 77499, CI 77491 – (Iron Oxides) - czerwień żelazowa, czerwonobrązowy naturalny pigment

Podsumowując, maseczkę z powodzeniem możemy zaliczyć do kosmetyków naturalnych. Ja osobiście jestem nią zachwycona, co zresztą napisałam już powyżej :)!


Kolejny produkt to produkt przesycony naturalnością do szpiku kości, czyli 

Dr Goerg 100% BIO Olej Kokosowy Tłoczony na Zimno


Cena: 60 zł/ 500 ml 

Opis producenta:
Olej kokosowy oraz inne produkty ze świeżego orzecha kokosowego Dr. Goerg są produkowane w ciągu zaledwie 3 dni od zbioru orzechów w temperaturze poniżej 38 st. C. Jest to olej z pierwszego tłoczenia extra virgin.


Moje wrażenia po kontakcie z produktem:

W słoiczku jest w konsystencji stałej, ale po nałożeniu na skórę przeistacza się w płynną, bezbarwną. Pięknie pachnie kokosem, ale czym innym miałby pachnieć, jak nie kokosem ;). Ja używam go na skórę twarzy, w celu oczyszczenia i nawilżenia. Smaruje sobie nim umytą twarz i pozostawiam na chwilkę, następnie zbieram wacikiem, który jest zawsze trochę brudny, mimo to, że twarz myłam wcześniej, a to dlatego, że oczyszcza on pory skóry i eliminuje zaskórniki. Oczywiście, nie wystarczy jeden zabieg, należy to robić codziennie, aby uzyskać efekt. Jest to najlepszy olej jaki do tej pory miałam!


Skład:
Nad składem nie będę się rozwodzić, gdyż w składzie jest: 
100% czysty bio olej kokosowy na zimno tłoczony z kontrolowanych upraw biologicznych, 
a zawiera on:
zawiera nasycone kwasy tłuszczowe (ok. 90%): 
ok. 59% kwasu laurynowego 
ok. 18% kwasu mirystynowego 
ok. 11% kwasu palmitynowego 
6% kwasu stearynowego 
ok. 7% kwasu oleinowego 
ok. 2% kwasu linolowego 
12% kwasu alfa-linolenowego



Zastosowanie oleju kokosowego jest ogromne, można go używać w celach spożywczych jak również pielęgnacyjnych. Nie będę się rozpisywać na temat jego właściwości, bo każdy może zapytać wujka google, ale podam przynajmniej kilka kosmetycznych zastosowań:
- jako balsam do ciała - dla suchej i atopowej skóry, również dla niemowląt i dzieci.
- na problemy z trądzikiem i łuszczycą - do stosowania zarówno na skórę, jak i do jedzenia
- do włosów - jako balsam lub krem, doskonały na rozdwojone końcówki. Świetny do olejowania włosów.
- do masażu 
- na odchudzanie - należy zamienić nim tłuszcze w diecie
- po opalaniu - jako środek łagodzący i kojący.


Teraz przyszedł czas na ostatnie dwa produkty, a są to szampon i odżywka firmy Speick.


Na początek weźmy pod lupę szampon.

Speick Natural Szampon Aktywny Objętość i Połysk


Opis producenta:
Szampon do włosów normalnych zwiększający objętość. Bogaty w białko pszenicy, wyciąg z ziaren owsa, Olejek Arganowy oraz ekstrakt z buraka wygładza strukturę włosa. Doskonale odżywia włosy, nadając im miękkość i elastyczność. Ułatwia rozczesywanie włosów, powoduje, że włosy nie elektryzują się. Betaina zatrzymuje wodę we wnętrzu włosów, nie dopuszczając do ich przesuszenia. Nadaje jedwabisty połysk. Zawarte Ceramidy poprawiają funkcje skóry i wzmacniają cebulki włosowe. Mieszanka olejków eterycznych sprawia, iż włosy pięknie pachną. Wzbogacony o ekstrakt z leczniczej rośliny Speick ( Valeriana Celtica ) zawiera garbniki, naturalne sole mineralne ( magnes, wapń ), liczne biologiczne czynne substancje, estry kwasu izowalerianowego, kwas valerianowy. Naturalnie chroniony zgodnie z wytycznymi. Certyfikat naturalny (BDIH) bez syntetycznych substancji zapachowych i barwników. Szampon ma pH neutralne, wegańskie, idealne do codziennego użytku.

Cena: 38,41 zł/ 200 ml

Moje wrażenia po zastosowaniu produktu:
Szampon ma delikatny, nie narzucający się zapach, przyjemny dla nosa. Dobrze się pieni i doskonale oczyścił włosy. Konsystencja raczej rzadka. Nie splątał włosów.

Skład:
Nie byłam w stanie zrobić zdjęcia składu, aparat nie widział liter. Ale wpadłam na pomysł i skserowałam, a następnie cyknęłam fotkę, dlatego jakość bardzo słaba.


Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Coco-Glucoside, Sodium Chloride, Glyceryl Oleate, Sucrose Stearate, Sodium PCA, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Glycerin, Argania Spinosa Kernel Oil, Valeriana Celtica Extract, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol Zuckerverbindung, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Betaine, Hydrolyzed Corn Starch, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Gluten, Arginine, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Dicaprylyl Ether, Decyl Glucoside, Parfum, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool

Substancje, które na pierwszy rzut oka wyglądają podejrzanie:

Sodium Coco-Sulfate - coś co jest bardzo podobne do LSL, ale ma inną nazwę. Niestety SCS jest po prostu bardzo, bardzo rozcieńczoną formą SLS. Sodium Coco-Sulfate to inaczej sól sodowa siarczanów alkoholi tłuszczowych (alkohole tłuszczowe zawierające 10-18 atomów węgla). SLS sól sodowa siarczanu alkoholu laurynowego (CH3(CH2)10CH2OOSOONa) ilość atomów węgla 12. Sodium Coco Sulfate to syf tak jak SLS i SLES. Surowiec zawiera SLS. z kart charakterystyki nie wynika ile tam go jest ale to wystarczy aby nazwa INCI brzmiała Sodium Coco Sulfate a nie Sodium Lauryl Sulfate inaczej SLS. Dlatego daje czerwony!
Coco-Glucoside - Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych. Łagodzi ewentualne działanie drażniące wywołane przez anionowe substancje powierzchniowo czynne. Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Bezpieczna dla środowiska - biodegradowalna.
Sodium Chloride - Chlorek sodu, wpływa na konsystencję kosmetyków myjących - powoduje wzrost lepkość w preparatach zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne.
Glyceryl Oleate  wielowartościowy alkohol estryfikowany z roślinnego oleinowego kwasu tłuszczowego.Wielowartościowy alkohol estryfikowany z roślinnego oleinowego kwasu tłuszczowego.składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Ponadto pełni rolę modyfikatora reologii, czyli poprawia konsystencję preparatów, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli. Zastosowany w preparatach spłukiwanych (np. w odżywkach do włosów), będzie ułatwiał zmywanie preparatu z powierzchni włosa.
Sucrose Stearate - nie mam pojęcia co to jest, ale raczej nic szkodliwego.
Sodium PCA - czynnik nawilżający, otrzymywany z kwasu glutaminowego. Bogaty w sól sodową, wspiera elastyczność i nawilżenie skóry.
Sodium Lauryl Sulfoacetate - delikatny środek powierzchniowo czynny, kombinacja sodu i roślinnego kwasu laurynowego.
Xylitylglucoside - cukier - chyba o własnościach emolientu.
Anhydroxylitol - Bezwodny ksylitol, wiąże wodę w skórze.
Xylitol Zuckerverbindung - coś naturalnego, ale nie mam pojęcia co.
Beta Vulgaris (Beet) Root Extract - ekstrakt z buraka.
Betaine - substancja powierzchniowo czynna, chyba z kokosa i buraka.
Hydrolyzed Corn Starch, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Gluten - jakieś hydrolizowane ekstrakty, ale naturalne.
Disodium Cocoyl Glutamate - syntetyczna mieszanina pochodząca od kwasów tłuszczowych otrzymywanych z oleju kokosowego. Substancja aktywnie myjąca, odpowiedzialna za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.
Sodium Cocoyl Glutamate - Substancja powierzchniowo czynna pochodzenia naturalnego, aprobowana do stosowania w kosmetykach naturalnych
Dicaprylyl Ether - inaczej alkohol laurylowy.
Decyl Glucosidema dobre właściwości dermatologiczne - nie ma właściwości drażniących, uważany jest za jeden z najłagodniejszych środków powierzchniowo czynnych. Dlatego stosowany jest m.in. w preparatach dla dzieci.
Potassium Sorbate, Sodium Benzoate - konserwanty spozywcze
Limonene, Linalool - dają zapach, są na liscie potencjalnych alergenów.

Podsumowując, nie wygląda mi to na produkt w pełni naturalny. :/ W porównaniu z pierwszym szamponem wypada bardzo słabo! Ten ma zdecydowanie zbyt dużo składników jak na produkt naturalny!

Została nam jeszcze odżywka do włosów.

Speick Natural Aktywna Naturalna Odżywka do Włosów


Opis producenta:
Odżywka do włosów, która zawiera w swoim składzie cenny Olejek Arganowy o działaniu wzmacniającym i nawilżającym, odżywia włókna włosów nadając im połysk i elastyczność. Wyciąg z ziaren owsa wykazuje właściwości łagodzące, przeciwzapalne, zmiękcza włosy i ułatwia rozczesywanie, buraki cukrowe dzięki zawartości aminokwasów roślinnych odżywia. Betaina zatrzymuje wodę we wnętrzu włosów, nie dopuszczając do ich przesuszenia, spowalnia proces siwienia włosów. Odżywka polecana do włosów delikatnych, suchych i rozdwojonych. Wzbogacony o ekstrakt z leczniczej rośliny Speick ( Valeriana Celtica ) zawiera garbniki, naturalne sole mineralne ( magnes, wapń ), liczne biologiczne czynne substancje, estry kwasu izowalerianowego, kwas valerianowy. Należy nałożyć bezpośrednio po umyciu na całą długość włosów, pozostawić 3 minuty i spłukać. Naturalnie chroniony zgodnie z wytycznymi. Certyfikat naturalny (BDIH) bez syntetycznych substancji zapachowych i barwników.

Cena: 38,41 zł/ 100 ml

Moje wrażenia po zastosowaniu produktu:
Odżywka ma delikatny i przyjemny zapach, łatwo rozprowadza się na mokrych włosach. Spotęgowała efekt nie plątania się włosów po użyciu szamponu. Konsystencja bardzo poprawna nie za gęsta i nie za rzadka. Nie zauważyłam obciążenia włosów. Włosy bardzo ładnie się rozczesywały. Po wyschnięciu były miękkie, sypkie i miłe w dotyku.

Skład


Aqua, Cetearyl Alcohol, Argania Spinosa Kernel Oil, Valeriana Celtica, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Avena Strigosa Seed, Inulin, Hydrolyzed Corn Starch, Hydrolyzed Wheat Protein, Glycerin, Sucrose StearatePCA Glyceryl Oleate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Dicaprylyl Ether, Decyl Glucoside, Sodium Cetearyl Sulfate, CocoglyceridesCetyl Palmitate, Parfum (Fragrance), Citric AcidPotassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citral, Eugenol, Limonene, Linalool.

Substancje, które na pierwszy rzut oka wyglądają podejrzanie:
PCA Glyceryl Oleate - naturalna substancja zmiękczająca.
Sodium Cetearyl Sulfate - czyli odpowiednik SLS.
Cocoglycerides - mieszanina monoglicerydów oleju kokosowego zawiera kwasy tłuszczowe takie jak: laurynowy, mirystynowy, kaprylowy, oleinowy, kaprynowy, linolowy.
Cetyl Palmitate - pochodzenia różnego. Półsyntetyczny składnik uzyskiwany z kwasów tłuszczowych. Substancja dająca konsystencję w emulsji. Środek natłuszczający, wygładzający, nadający skórze miękkość, elastyczność i gładkość.
Eugenol - organiczny związek chemiczny Eugenol jest związkiem zapachowym, będącym podstawowym składnikiem olejku z goździków.

Podsumowując, odżywka wypadła lepiej niż szampon, ale nadal mnie nie przekonuje jeśli chodzi o naturalność.

Teraz przyszedł czas na refleksję. A moja refleksji jest taka, że sklep Biomania wie jak dobierać produkty do swojej oferty. Poza tą małą wpadką ze Speickiem, uważam, że sklepowi można zaufać i zasługuje ona na pochwałę. 
Jestem bardzo zadowolona z faktu, że miałam okazję zapoznać się z kilkoma produktami z oferty sklepu i zgłębić swoją wiedzę na temat naturalnych kosmetyków.
Nowszy postNowszy post Poprzedni postStarszy post Strona główna

24 komentarze:

  1. Biomania ma rewelacyjny asortyment, szczególnie dla 'eko-wielbicieli' ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Będę musiała koniecznie wypróbować olej kokosowy :)) Właśnie wchodzę na ich stronę internetową :)


    W wolnej chwili zapraszam do mnie na news:*

    OdpowiedzUsuń
  3. Moja Ty kosmetyczna agentko, uwielbiam Twoje śledztwa i sprawdzanie wiarygodności producentów.
    li_lia
    http://lilia.celes.ayz.pl/blog/

    OdpowiedzUsuń
  4. Miałam już taki olej kokosowy i polecam :) Bardzo ładnie pachnie i jest świetny!

    OdpowiedzUsuń
  5. Być może coś kupię, ale na razie poczekam ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. Podoba mi się krem do rąk. Reszta odpada. Nie podobają mi się "naturalne" szampony i odżywki czuję w tym jakieś zakłamanie. Poza tym lubię mocne zapachy.

    OdpowiedzUsuń
  7. Fajowe.Może drogie ale co mi tam

    OdpowiedzUsuń
  8. Uwielbiam kokosy, więc pokładam nadzieję w tym kremie :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Krem kokosowy waydaje sie byc ok. musz ego poszukac w sklepach ;p

    OdpowiedzUsuń
  10. Nie znam nic z tego co zaprezentowałaś :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!