Depilacja laserowa IPL w domu - Braun Silk-expert IPL 3!

7 Komentarzy

Cześć Dziewczyny :)

W połowie kwietnia tego roku rozpoczęłam testowanie nowego urządzenia marki BRAUN, a mianowicie depilatora IPL Silk-expert 3, model 3005. Dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi wrażeniami, przemyśleniami i pierwszymi efektami.

Na początek chciałabym w kilku zdaniach wyjaśnić, czym jest depilacja laserowa i na czym ona polega.
Depilacja laserowa polega na podgrzewaniu mieszka włosowego wiązką światła, emitowaną przez laser. Podgrzewając mieszek, zarodek włosa niszczy się, ale tkanki się nie uszkadzają. Zniszczony mieszek przestaje produkować włosy. Zaletą laserowej depilacji jest to, że włoski po serii zabiegów (6-10) długo nie odrastają, a jeśli już odrosną, to są dużo delikatniejsze i cieńsze. Urządzenia typu IPL, które nazywane są domowymi laserami (IPL: Intense Pulse Light) dają silny, pulsujący impuls światła. Podstawą w usuwaniu włosów jest zjawisko fototermolizy – czyli  zmiana energii świetlnej w tą cieplną, która skutecznie niszczy całościową strukturę włosa.

Jeszcze jakiś czas temu, zabiegi przy użyciu lasera IPL można było wykonywać jedynie w gabinetach kosmetyczny, ale dzięki domowym urządzeniom możemy, takie zabiegi, z powodzeniem wykonywać w domu. Całe szczęście, bo wykonując te zabiegi w gabinecie, można byłoby zbankrutować.
Ma to swoje plusy i minusy, ale przy dużej cierpliwości, systematyczności i zaangażowaniu możemy pozbyć się niechcianych włosków na bardzo długi czas. Efekty nie są szybkie, ale za to stałe!U kogo depilacja IPL się sprawdzi?
Depilacja laserowa IPL polecana jest dla osób o ciemnych włosach, które liczą na trwały efekt, a przy tym są cierpliwe i systematyczne.

U kogo się nie sprawdzi?
Depilacja IPL nie zadziała na jasne, rude lub siwe włosy. Nie zadziała również na osoby o bardzo ciemnej karnacji. Osoby niecierpliwe  i liczące na natychmiastowe efekty również mogą być zawiedzione.


Jak często trzeba powtarzać zabiegi?
Jak już wcześniej wspominałam, do zabiegów z wykorzystaniem światła IPL trzeba podejść z dużą dozą cierpliwości. Jeden, czy kilka zabiegów nie wystarczy, aby pozbyć się niechcianych włosków. Żeby zobaczyć efekty potrzebne jest ok. 6-10 zabiegów. Wszystko jednak zależy od naszych indywidualnych preferencji. Światło IPL działa na włosy tylko w trakcie pierwszej fazy wzrostu, czyli anagenu, w której jest średnio 40-60% włosów na ciele.
Pierwsza faza wzrostu (anagen) - trwa do 2 lat i ponad 2 lat
Druga faza wzrostu - odnowienia (katagen) - trwa od 1 do 2 tygodni
Faza spoczynku (telogen) - trwa od 2 do 4 miesięcy
Najlepiej jest wykonywać zabiegi co tydzień. Ja wykonuje je co 7-9 dni.

Po zakończonej pierwszej fazie zabiegów, wystarczy wykonywać je raz na kilka miesięcy, tzw. zabieg przypominawcze (aby włoski nie odrastały).


Jak przygotować się do zabiegu i jak on wygląda?
Na miesiąc przed zabiegiem nie należy stosować depilacji woskiem, pęsetą ani depilatorem. + wosków nie wolno wyrywać. Najlepiej ogolić miejsca przeznaczone do depilacji ok. 2 dni przed zabiegiem, skóra nie powinna być podrażniona.
Przed samym zabiegiem należy dokładnie umyć i wysuszyć skórę. Nie wolno jej niczym smarować.Należy zwrócić szczególną uwagę na obszar depilacji. Skórę należy naświetlać miejsce przy miejscu.
Pamiętać trzeba również, aby nie patrzeć bezpośrednio na emitowaną wiązkę światła, gdyż jest to szkodliwe dla oczu!


O urządzeniu!
O tym, że używanie depilatora BRAUN IPL Silk-expert 3 jest dziecinnie proste, już wiecie. Chciałabym jednak opowiedzieć Wam trochę o tym jak on wygląda. 
W zestawie znajdziemy depilator, który wbrew pozorom jest bardzo lekki i poręczny, kabel zasilający (odpowiednio długi!) i instrukcję obsługi, którą polecam uważnie przeczytać. W moim zestawie znalazła się również podróżna wersja maszynki do golenia marki Venus :).


Urządzenie posiada dwa tryby pracy. Można samemu naciskać i zwalniać przycisk i mieć wpływ na to, kiedy wyemitowana zostanie wiązka światła, ale można też użyć trybu ciągłego do depilacji większych powierzchni ciała przytrzymując przycisk. Dodatkowo urządzenie posiada także tryb delikatny, w którym emitowane światło jest bardzo delikatne (ja go jednak nie używam). 
Podoba mi się to, że urządzanie samo dostosowuje moc światła do karnacji skóry (im jest ona ciemniejsza, światło jest mniejszej mocy), nie trzeba się przejmować, że zrobimy sobie krzywdę lub zadamy ból.


Jakie są efekty?
Ja jestem póki co, po 6 zabiegach i efekty może nie są spektakularne, ale są i co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości. Na chwilę obecną zauważyłam, że włosków jest mniej o ok. 30% (sprawdzam to pod pachami). Zauważyłam również, że te które pozostały odrastają wolniej niż wcześniej. Wybaczcie, że nie pokażę Wam tych efektów na zdjęciach, choć miałam taki zamiar. Stwierdziłam jednak, że przyjemne dla oka to nie jest, bo nikt nie lubi oglądać niechcianych włosków na ciele, a tym bardziej pod pachami. Stwierdziłam, że zaoszczędzę Wam tych widoków ;).

Pewnie zastanawiacie się, czy zabiegi są dla mnie bolesne. Mam wysoki próg bólu i mało wrażliwą skórę, dlatego nie odczuwam nieprzyjemności, pomimo tego, że wiązka światła działa na maksymalnej mocy. Przyznam, że czasem odczułam delikatny "strzał", ale bólem bym tego nie nazwała.


Zalety depilacji IPL

Urządzenie BRAUN Silk-expert 3 jest poręczne, wygodnie i przyjemnie się go używa.

Kiedy przejdziemy cierpliwie przez wszystkie zabiegi i wszystkie włoski wypadną, nie musimy się nimi przejmować przez wiele miesięcy i wystarczą tylko zabiegi przypominające.

Do systematyczności można się przyzwyczaić i z czasem zabiegi wykonuje się coraz szybciej, staje się to rutynowe.

Dzięki takiej depilacji nie ma się problemów z wrastającymi włoskami.

Urządzenie nie jest duże, więc można spakować je do walizki i zabrać na wakacje.

Urządzenie jest ciche.

Taka depilacja świetnie sprawdza się na wrażliwych miejscach, takich w których tradycyjna depilacja np. woskiem, jest bardzo bolesna.


Wady depilacji IPL

Wymaga dużej cierpliwości i systematyczności.

Na całkowite efekty czeka się ok. 3 miesiące.

Nie działa w przypadku jasnych i siwych włosów lub ciemnej karnacji skóry.
Co myślicie o takim urządzeniu? Może macie podobne w domu i chciałybyście dodać informacje od siebie?
Dajcie znać  w komentarzach :)

Buziaki 
Asia


Nowszy postNowszy post Poprzedni postStarszy post Strona główna

7 komentarzy:

 1. Pic na wodę... Fotodepilacja ipl nie działa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze chciałam spróbowac takich depilatorów ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze chciałam spróbować, ale w sumie ostatecznie zawsze robię to w standardowy sposób.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie działa, bo nie ma możliwości zadziałać. Nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kupiłam to urządzenie kilka miesięcy temu, staram się robić zabiegi co tydzień ale efektów szczerze mówiąc brak... Jak za takie pieniądze to chyba nie jestem zadowolona :( może robię coś nie tak...?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!