Kompleksowa pielęgnacja skóry okolic oczu - Dlaczego jest tak ważna? KONKURS DLA WAS!

13 Komentarzy

Cześć Dziewczyny :)

Jeszcze jakiś czas temu, nie zwracałam szczególniej uwagi na pielęgnacji skóry okolic oczu. Co prawda, stosowałam kremy przeznaczone do pielęgnacji tych okolic, ale jak zdarzyło mi się o tym zapomnieć, to  nie było to dla mnie żadnym problemem. Sytuacja zmieniła się, kiedy przekroczyłam granicę magicznej trzydziestki. Teraz muszę zdecydowanie bardziej dbać o oczy i ich okolice. Właściwie mój wiek, to nie jedyny powód zwiększonej konieczności dbania o okolice oczu. Moje życie nabrało tempa, często brakuje mi czasu, a  w dodatku większość czasu spędzam przed monitorem komputera, w klimatyzowanych pomieszczeniach. To wszystko razem spowodowało, że coraz częściej doskwierało mi zmęczenie oczu, skóra tych okolic zaczęła mieć tendencję do przesuszania (choć wcześniej nigdy nie miałam z tym problemów), często też miewałam potrzebę przecierania oczu. Nie wiedzieć czemu, coraz częściej budziłam się też z 'posklejanymi' brzegami powiek. Każdego ranka przecierałam oczy płynem micelarnym, oczyszczając w tej sposób oczy, ale to było rozwiązanie na krótką metę. Zdawałam sobie sprawę, że płyn micelarny nie jest przeznaczony specjalnie do oczu.


Ostatnio trafiłam na specjalistyczne preparaty Demoxoft, które przeznaczone są do specjalistycznej pielęgnacji i oczyszczania podrażnionej skóry powiek i muszę przyznać, że jestem z tego faktu bardzo zadowolona! Wreszcie znalazłam produkt, który jest przeznaczony stricte do oczyszczania oczu!


Demoxoft jest dostępny w formie płynu, jak również w postaci jednorazowych chusteczek. Ja przetestowałam obydwie wersje i obie są tak samo dobre, choć to pewnie kwestia preferencji. Chusteczki są moim zdaniem wygodniejsze i idealne na wyjazdy, płyn natomiast wychodzi na bardziej ekonomiczny. 

Obydwa produkty są bardzo delikatne i doskonale radzą sobie z oczyszczaniem powiek, świetnie usuwają nawet resztki trwałego makijażu. Nie wywołują podrażnień, mają właściwości kojące, nawilżające i zdecydowanie dają uczucie komfortu. Muszę się przyznać, że po oczyszczeniu oczu używam ich też do przemywania skóry całej twarzy. Zwyczajnie nie mogę się powstrzymać, bo zrobiła to raz i poczułam niesamowite ukojenie i komfort skóry!


Składnikami aktywnymi Demoxoftaloes, który łagodzi świąd i pieczenie, D-pantenol (prowitamina B5), którego zadaniem jest przyspieszenie procesów regeneracji naskórka i łagodzenie podrażnień, a także Fucocert i kwas hialuronowy, które razem tworzą warstwę ochronną i zapewniają kompleksowe nawilżenie skóry.


Dlaczego dokładne oczyszczanie skóry okolic oczu jest tak ważne?

Przy okazji tego wpisu, chciałabym zwrócić Waszą uwagę na problem z którym boryka się coraz więcej osób. Mianowicie jest to nużyca, czyli przewlekła choroba wywołana przez pasożyta, a dokładniej roztocze, którym jest Nużeniec (Demodex Spp.). Na człowieku bytują dwa gatunki: Nużeniec ludzki (Demodex folliculorum) oraz Nużeniec krótki (Demodex brevis). Pasożyt lokalizuje się w mieszkach włosowych brwi, rzęs, na powiekach w gruczołach tarczkowych czy łojowych. Można się nim zarazić w całkiem prosty sposób, np. korzystając z usług salonów fryzjerskich, kosmetyczek, a nawet pływając w basenach. Nie wspomnę już o pożyczaniu kosmetyków, czy korzystaniu z testerów np. tuszy do rzęs dostępnych w drogeriach (bleee).
Objawami jest przewlekłe zapalenie brzegów powiek, związane jest ono z dysfunkcją gruczołów Meiboma, przez co nie wydzielane są fosfolipidy, co powoduje nadmierne odparowywanie filmu łzowego, a w efekcie objawy zespołu suchego oka. Dopóki oczy nie swędzą, nie pieką, nie odczuwamy obecności obcego ciała w oku czy popularnego piasku pod powieką, a jedynie suchość, to nie ma się co martwić. Powodem do niepokoju i koniecznością udania się do okulisty jest przewlekłe zaczerwienienie i podrażnienie brzegów powiek, wypadanie brwi i/lub rzęs.

Nie chciałabym wzbudzać w Was paniki, ale pragnę tym zwrócić Waszą uwagę na fakt, jak ważne jest dbanie o prawidłową higienę oczu.


Abyście mogły same przekonać się o skuteczności preparatów Demoxoft mam dla Was konkurs w którym możecie zgarnąć zestawy tych produktów!
Ja serdecznie zapraszam Was do wzięcia udziału!

Szczegóły poniżej :)


KONKURS!
Mam dla Was trzy zestawy produktów Demoxoft do specjalistycznej pielęgnacji i oczyszczania podrażnionej skóry powiek! W skład każdego zestawu wchodzi płyn Demoxoft i opakowanie 20 szt. chusteczek Demoxoft!

Wystarczy, że odpowiesz na pytanie „Jak dbasz o skórę okolic oczu?” i zostawisz swoją odpowiedź w komentarzu pod tym postem! W komentarzu proszę również o pozostawienie adresu e-mail z jakiego będziesz zgłaszać się po ewentualny odbiór nagrody.

Wygrywają trzy osoby!

Konkurs będzie trwał od 4 maja 2016 r. do 13 maja 2016 r., do godz. 23:59.
Wyniki konkursu pojawią się na blogu do dnia: 23 maja 2016 r.


Regulamin konkursu 
1. Konkurs 
1.1. Konkurs, o którym mowa w niniejszym regulaminie (zwany dalej „Konkursem”) jest skierowany do osób fizycznych, będących konsumentami w rozumieniu art. 221 ustawy kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16 poz. 93 z późn. zm.), przebywających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej (zwanych dalej „Uczestnikami”). 
2. Organizatorzy Konkursu 
2.1. Organizatorem Konkursu jest autor bloga joanna-interestingdetails.blogspot.com, zwany dalej „Autorem Bloga”.
2.2. Fundatorem nagród w Konkursie jest firma GPharma Consulting na Verco S.A.
2.3. Przed wzięciem udziału w Konkursie każdy Uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem. Udział w Konkursie będzie równoznaczny z zapoznaniem się z treścią niniejszego Regulaminu oraz akceptacją Regulaminu Konkursu. 
2.4. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie http://joanna-interestingdetails.blogspot.com/ 
3. Zasady Konkursu
3.1. Konkurs skierowany jest do Uczestników, którzy w dniu jego rozpoczęcia ukończyli 18 lat, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkują na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
3.2.W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora, Fundatora oraz osoby współpracujące z tymi podmiotami w sposób stały na innej podstawie niż stosunek pracy, a także członkowie ich najbliższych rodzin, tj. wstępni, zstępni, rodzeństwo, małżonkowie, rodzice małżonków i osoby pozostające z nimi w stosunku przysposobienia. 
3.3. Zadanie Konkursowe polega na odpowiedzi na pytanie: „Jak dbasz o skórę okolic oczu?”. Odpowiedź powinna być umieszczona i przesłana w komentarzu do konkursowego postu na blogu: http://joanna-interestingdetails.blogspot.com/. 
3.4. Konkurs będzie trwał od 4 maja 2016 r. do 13 maja 2016 r., do godz. 23:59. 
3.5. Nagrodą w konkursie są 3 zestawów produktów firmy G-PHARMA. 
4. Rozstrzygnięcie Konkursu i zasady przyznawania nagród 
4.1. Spośród wszystkich osób biorących udział Autor Bloga wybierze 3 najciekawsze odpowiedzi. 4.2. Wyłonienie zwycięzcy przez Autora Bloga nastąpi w terminie do 5 dni po zakończeniu Konkursu, czyli do dnia 18 maja 2016 r. 
4.3. Uczestnik, którzy wygrał nagrodę zostanie poinformowany przez Autora bloga poprzez umieszczenie informacji na blogu. 
4.4. Po wyłonieniu laureatów powinni się oni skontaktować z Autorem bloga poprzez adres e-mail asia.blog848@wp.pl, nie później jednak niż w terminie do 23.05.2015 r. Po tym terminie laureat nagrody traci do niej prawo. 
4.5. Treść wiadomości, o której mowa w ust. 5 powinna zawierać co najmniej: imię i nazwisko, adres pocztowy, pod który powinna zostać wysłana nagroda, nr telefonu komórkowego lub stacjonarnego.
4.6. Nie podanie którejkolwiek z informacji wskazanych w punkcie 4.5. skutkuje utratą prawa do otrzymania nagrody. 
4.7. W przypadku, gdy zdobywcą Nagrody będzie jakakolwiek osoba, która nie spełnia warunków wskazanych w niniejszym Regulaminie, osoba taka traci prawa do nagrody jako osoba nieuprawniona, a w wypadku ujawnienia tego faktu po jej doręczeniu osoba ta będzie zobowiązana do jej zwrotu. 
4.8. Nagrodami w konkursie są 3 (trzy) zestawów produktów należących do firmy G-PHARMA o wartości 50 zł brutto każdy, czyli płyn Demoxoft i chusteczki Demoxoft.
4.9. Organizator oświadcza, że każda z nagród rzeczowych jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadzie art. 21 ust. 1 pkt. 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. 
4.10. Nagrody w Konkursie nie podlegają wymianie na inne nagrody ani na ekwiwalent pieniężny.
4.11. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom za pośrednictwem firmy kurierskiej na adres i dane wskazane w treści wiadomości, o której mowa w punkcie 4.5. Regulaminu, w terminie do 14 dni roboczych od otrzymania danych adresowych zwycięzców. 
4.12. Podczas wydania nagrody laureat będzie zobowiązany do okazania osobie wydającej nagrodę dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość zwycięzcy (dowód osobisty, paszport, dokument prawa jazdy). 
4.13. Otrzymanie nagrody, o której mowa w poprzednim punkcie laureat potwierdzi poprzez podpisanie protokołu odbioru, który będzie miał przy sobie pracownik firmy kurierskiej, bądź inna uprawniona osoba. 
4.14. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości przekazania nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika, a w szczególności w przypadku podania błędnych danych, zmiany danych Uczestnika, o której Organizator nie został poinformowany lub w przypadku niespełnienia przez Uczestnika warunków o których mowa w niniejszym Regulaminie. W takim przypadku nagroda pozostaje własnością Fundatora. 
5. Przetwarzanie danych osobowych i prawa autorskie 
5.1. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją i przeprowadzeniem Konkursu, a także na opublikowanie swojego imienia i pierwszej litery nazwiska na stronie internetowej o której mowa w punkcie 3.1 powyżej. Dane osobowe Uczestników Konkursu oraz przekazane przez Uczestników Konkursu będą przetwarzane w celach niezbędnych do przeprowadzenia Konkursu i wydania nagrody oraz nie będą przetwarzane do innych celów. 
5.2. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celach związanych z Konkursem – przyznania i wydania nagrody. Administrator powierza Organizatorowi przetwarzanie danych osobowych podanych przez Uczestników Konkursu w niezbędnym zakresie związanym z przeprowadzeniem Konkursu. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania nagrody. Uczestnicy mają prawo wglądu w swoje dane, prawo ich poprawiania oraz żądania usunięcia. 
5.3. Imię i nazwisko lub nick Zwycięzcy deklarowane w jego profilu google zostanie zamieszczone na stronie http://joanna-interestingdetails.blogspot.com/, na co Uczestnik wyraża zgodę przystępując do Konkursu. Jeżeli Zwycięzca nie zgadza się na opublikowanie jego danych na ww. stronie powinien wysłać na asia.blog848@wp.pl sprzeciw wobec zamieszczenia danych na ww. stronie. 
5.4. Wysłanie przez Uczestnika zgłoszenia w ramach Konkursu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem przez Uczestnika zasad Konkursu opisanych w Regulaminie. 
6. Prawa autorskie i pozostałe warunki prawne 
6.1. W przypadku gdyby umieszczony na potrzeby Konkursu przez Uczestnika wpis w komentarzach pod postem konkursowym miał charakter utworu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2006.90.631 z póź. Zm.), to znaczy będzie przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze, Uczestnik korzystając możliwości dodawania komentarzy niezbędnych do skorzystania z Konkursu, biorąc udział w Konkursie udziela Autorowi Bloga niewyłącznej licencji, z prawem do udzielania sublicencji do tego utworu (w tym przypadku życzeń) bez ograniczeń czasowych i terytorialnych, na następujących polach eksploatacji:
6.1.1.1. w zakresie utrwalania i zwielokrotniania w szczególności poprzez umieszczenie na stronie internetowej o której mowa w punkcie 3.1 powyżej - wytwarzanie wszelkimi technikami, w tym zapisu magnetycznego, światłoczułą, audiowizualną, cyfrową, optyczną, drukarską, komputerową; 6.1.1.2. w zakresie obrotu egzemplarzami, na których utwór utrwalono - wprowadzanie do obrotu, użyczanie lub najem egzemplarzy; 
6.1.1.3. nadawanie za pomocą wizji lub fonii przewodowej oraz bezprzewodowej przez stacje naziemne, za pośrednictwem satelity (sygnał kodowany i nie kodowany) wraz z prawem do reemisji przez inną organizację radiową lub telewizyjną oraz retransmisji w ramach platform cyfrowych oraz/lub w sieciach kablowych; 
6.1.1.4. eksploatacja za pomocą technologii w tym w przekazach tekstowych (np. SMS, WAP, MMS) i audiowizualnych; 
6.1.1.5. w zakresie rozpowszechniania utworu w sposób inny niż mowa powyżej – publiczne odtwarzanie, publiczne udostępnianie w taki sposób aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w tym w sieciach internet, intranet i innych sieciach teleinformatycznych, multimedialnych i komputerowych; 
6.1.1.6. wykorzystanie w całości, jak i w dowolnych fragmentach, w tym w utworach audiowizualnych, programach telewizyjnych i radiowych oraz w reklamie prasowej, telewizyjnej, radiowej, internetowej itp. 
7. Inne postanowienia 
7.1. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne. 
7.2. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w czasie trwania Konkursu wynikających z nadużyć ze strony Uczestnika, w tym w szczególności złamania przez Uczestnika zasad Regulaminu Konkursu Organizator ma prawo nieodwołalnie wykluczyć danego Uczestnika z Konkursu informując o tym Uczestnika poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail Uczestnika. Organizator zastrzega sobie prawo powierzenia wykonania poszczególnych czynności organizacyjnych, administracyjnych i innych w ramach realizacji Konkursu, podwykonawcom Organizatora. 
7.3. Wszelkie dodatkowe informacje o Konkursie, związane z jego funkcjonowaniem Uczestnik Konkursu może uzyskać wysyłające-mail na adres: asia.blog848@wp.pl 
7.4. Niniejszy Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 19. 11. 2009 o grach hazardowych (Dz.U.09.201.1540 z póz. Zm.)Nowszy postNowszy post Poprzedni postStarszy post Strona główna

13 komentarzy:

 1. No to już po mnie... Jak dbam o okolice oczu? W ogóle! Tak, naprawdę, ani trochę. Dlaczego? Myślę że głównym powodem jest to że nie chce dokonać nieodpowiedniego zakupu produktu, który się nie sprawdzi, marnowania pieniędzy, poza tym nie znam się na tych kosmetykach do pielęgnacji okolic oczu.
  Email: paulina27.10@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zgłoszenie Paulina :) Powodzenia!

   Usuń
 2. Moja pielęgnacja skóry pod oczami nie jest może zaawansowana i przemyślna ale staram się dbać regularnie o tą strefę. Głównie nakładam krem przeciwzmarszczkowy, który chłodzi,nawilża i lekko napina skórę pod oczami. Często nakładam także żel aloesowy albo olejek macadamia lub kokosowy aby skóra była dobrze nawilzona i ożywiona a także wykładzona co jest ważne gdy przekroczy się magiczna 30-stke ��E-mail puderniczkama@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za zgłoszenie, a wiesz, że ja nawet nie pomyślałam o naturalnych olejach, muszę spróbować! Dzięki :)

   Usuń
 3. Powinnam napisać przepiękny elaborat jak to troskliwie dbam o skórę wokół oczu. Z jaką atencją codziennie ją oczyszczam i jak to uważnie dobieram kosmetyki. Prawda jest jednak zupełnie inna, przyziemna. Mało przykładam się do pielęgnacji i właściwie mam za swoje, bo kurze łapy już widać. A teraz proszę pręgierz ustawić, sama się przywiążę i będę cierpieć wystawiona na potępienie ;)

  blog(at)daylicooking.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu, dziękuję za zgłoszenie :) Ja się właśnie tych kurzych łap boję najbardziej, ale jakoś udało mi się przed nimi uchronić, jak na razie :)

   Usuń
 4. Też nie miałam okazji korzystać, ale na razie nie będę. :) Wpis ciekawy, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. ollabaw@wp.pl

  Nie wiem czy odpowiednio o tę okolicę dbam
  Po prostu gdy napięta skóra jak pergamin przy każdym ruchu marszczy się dziwacznie - wcieram wszystko co tylko mam, żeby ją podratować...
  Tak pomyślałam teraz, że chyba kiepska sprawa u mnie w kwestii pielęgnacji tej strefy

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię swoje oczy. Uważam, że jest to jeden z moich największych atutów. Duże, niebieskie - wielokrotnie słyszałam, że mój wzrok jest hipnotyzujący. Są to jednak oczy typowego alergika - wrażliwe na pyły, złe oświetlenie, klimatyzację, złe kosmetyki lub skłonne do przesuszenia. Muszę o nie dbać, by nie łzawiły, nie swędziały i wyglądały zawsze dobrze, a przede wszystkim by były zdrowe.
  Mam kilka sprawdzonych sposobów, którymi działam regularnie. Przede wszystkim odżywianie. Dbam o odpowiednią ilość witaminy A w organizmie. Mam to szczęście, że uwielbiam szpinak, marchew, pietruszkę, pomidory - zajadam się nimi często. Dużą uwagę skupiam na pielęgnacji cery, a tym samym okolic oczu. Omijam drażniące kosmetyki, które wysuszają lub zawierają alkohol. Do demakijażu oczu korzystam najczęściej z naturalnych olejków, które dokładnie zmywają kolorowe kosmetyki (te z kolei również są dobrane tak, by nie podrażniały oczu, a szczoteczka tuszu do rzęs jest czyszczona co tydzień). Nie zapominam nigdy o kremie pod oczy. Wieczorami lubię sobie zrobić okład z torebek zielonej herbaty lub ogórka. Moim nieodłącznym towarzyszem stały się krople do oczu - są ratunkiem, gdy oczom zaczyna doskwierać nawet minimalne przesuszenie.
  Nie zapominam także o dbaniu, by moje otoczenie nie szkodziło oczom. Latem noszę okulary przeciwsłoneczne. Nie korzystam nagminnie z klimatyzacji - tylko wtedy, gdy upał jest naprawdę nie do wytrzymania. Z powodu pracy przy komputerze, co godzinę robię 5 minut przerwy, by moje oczy odpoczęły od szkodliwego ekranu. W tym czasie urządzam także gimnastykę dla oczu - ósemki, koła i inne znane ćwiczenia.
  Myślę, że moje oczy (a także skóra wokół nich) nie narzekają i są mi wdzięczne. Chcę, by jak najdłużej zostały zdrowe. I mimo, że najważniejsze, najwartościowsze rzeczy widzi się tylko sercem...to jednak mawiają, że oczy są zwierciadłem duszy. ;)

  W załączniku przesyłam grafikę stworzoną specjalnie na potrzeby konkursowej odpowiedzi.
  http://i66.tinypic.com/15f4opt.jpg
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem na ostatnim roku studiów informatycznych, co wiążę się z zarywaniem nocek na pisaniu pracy magisterskiej, a dodatkowo odbywam właśnie staż w firmie programistycznej. Fakt ten sprawia, że spędzam przed komputerem praktycznie większą część doby. Moje oczy są zmęczone od monitora, pieką, wysuszają się, co kusi mnie do ich ciągłego przecierania. Takie regularne przecieranie bardzo podrażnia delikatne okolice oczu. Muszę jednak przyznać, że nareszcie udało mi się wyzbyć tego niedobrego nawyku :) Była to zasługa ćwiczeń polegających na odpowiednim mruganiu, robieniu sobie przerw "w pracy", a także sportów na świeżym powietrzu, które dotleniają i ogólnie zwiększają odporność całego organizmu. Każdego ranka, w celu unicestwienia worków pod oczami przykładam do nich wypukłą stroną łyżeczkę serwowaną prosto z lodówki (sposoby mamy... :-)). Z tej samej kryjówki wyjmuję naturalny krem nawilżający i delikatnie go wklepują w okolice oczu - ponoć niska temperatura pozwala na dłużej zachować właściwości tych kosmetyków. Raz na dwa tygodnie funduję moim oczom małe SPA - w końcu ogórek nie tylko do sałatki :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Powszechnie wiadomo, że skóra pod oczami jest o wiele cieńsza niż gdziekolwiek indziej na twarzy. Cieńsza o 5x! Dlatego zasługuje na szczególną uwagę podczas codziennej pielęgnacji. Po pierwsze sen – choć tego przy natłoku obowiązków mam ile kot napłakał ;) Po drugie demakijaż – obowiązkowo codziennie wieczorem . Szczycę się nawet tym, że na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy w życiu poszłam spać umalowana – a uwierzcie mi powody miałam iście procentowe :) Po trzecie – pielęgnacja – ta codzienna kremem pod oczy (uwielbiam tego małego wariata od Sylveco) i ta od święta (no, może trochę częściej ;)) - czyli łagodzący opuchliznę i zmęczenie domowej roboty tonik ryżowy. Ryż zalewam gorącą wodą, odstawiam na parę godzin, aż woda z przezroczystej będzie mętna – mówię Wam cuda wianki! A na koniec najważniejsze – uwielbiam niczym popcorn prażyć się na słońcu, a wtedy najbardziej cierpi właśnie moja skóra pod oczami (nawet w okularach przeciwsłonecznych), dlatego zawsze! (słowo klucz), smaruję te miejsca grubą warstwą blokera- bo bez niego wyglądam jakbym zeszła z ringu, a tego przecież nie chcemy, o nie! email: asiawlas@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!