Wakacyjne S.O.S. dla skóry!

18 Komentarzy

Cześć Dziewczyny :)

Jakiś czas temu, otrzymałam ciekawą przesyłkę od marki Help4Skin. Była to bardzo ładna i solidna apteczka, a w środku znajdowały się preparaty apteczne, które przeznaczone są do stosowania na rany, jak również oparzenia skóry. Długo nie miałam okazji ich używać, bo zwyczajnie nie było takiej potrzeby i choć bardzo byłam ciekawa ich działania, to przecież nie mogłam się specjalnie pokaleczyć, aby je wypróbować ;)
Niestety lub stety, zależy, jak na to patrzeć, taka okazja zdarzyła się tydzień temu. Nieźle się poturbowałam (okoliczności nawet nie będę zdradzać bo wstyd). Nabawiłam się niezłych siniaków, ale i ran na dłoniach. Niestety były to rany szarpane ale na szczęście płytkie. Niemniej jednak bolało, jak diabli, a na dodatek w momencie zdarzenia nie miałam dostępu nawet do wody utlenionej i musiałam ratować się zwykłą mineralną z butelki. 
Oczywiście po powrocie do domu musiałam skorzystać z okazji i użyć preparatu na rany Help4Skin.


Preparatem na gojenia ran posmarowałam rany tuż po powrocie do domu i ku mojemu zaskoczeniu, ból był już po chwili dużo mniejszy. Po raz drugi posmarowałam nim rany tuż po kąpieli i położyłam się spać. Rano rany wyglądały już zdecydowanie lepiej, a po bólu nie było już śladu. Później żel stosowałam już tylko raz na dzień w bardzo niewielkiej ilości, takiej, aby nie przeszkadzała mi w normalnym funkcjonowaniu. Po 5 dniach, strupki, które utworzyły się na ranach zaczęły odpadać.  W chwili obecnej, a minął tydzień od zdarzenia, praktycznie nie ma śladów. Na pamiątkę jednak zostały mi siniaki, które są jeszcze bardziej widoczne niż wcześniej ;). 

BTW Help4Skin, macie jakiś preparat na siniaki?

Help4skin - Gojenie ran  to hydrokolidowy żel. Pomaga on goić nie tylko rany powierzchowne, takiej jak moje, ale i chirurgiczne, a nawet odleżyny i otarcia, a co więcej nawet owrzodzenia. Można go stosować na rany suche (takie na których już pojawił się strup) i mokre, świeże., a także zarówno na rany zamknięte i otwarte. Przyspiesza on gojenie ran, uśmierza ból, schładza, przy ranach suczych zmniejsza utratę płynu, a przy ranach wilgotnych pochłania jego nadmiar.

Można go również stosować na rany powstałe np. przy wycinaniu skórek przy paznokciach. Ja mam zawsze taki problem, że przy tej czynności się zatnę. To również wypróbowałam i działa świetnie!

Jest od dostępny w dwóch pojemnościach opakowań. Ja polecam zaopatrzyć się w to większe, gdyż jest bardziej higieniczne niż tubka.


W zestawie, który otrzymałam, był również preparat na oparzenia, który jest umieszczony w higienicznym opakowaniu typu AIRLESS. Konsystencję ma identyczną, jak preparat do gojenia ran. Na szczęście nie miałam okazji stosować go na jakieś większe oparzenie, ale wypróbowałam go po tym jak oparzyłam się prostownicą do włosów. Zdarza mi się to bardzo często, podobnie, jak poranienie się przy wycinaniu skórek przy paznokciach, o lokówce stożkowej już nie wspomnę, bo to jest już istna masakra. Fryzjerką nigdy nie zostanę ;)

Ten preparat również muszę pochwalić, bo natychmiastowo schłodził oparzone miejsce i nie czułam bólu. Oparzona powierzchnia skóry również bardzo szybko się wygoiła. Powiem szczerze, że nawet nie wiem, w jakim czasie, gdyż zupełnie nie zwróciłam na to uwagi. Nie bolało, więc o tym zapomniałam.


Po wypróbowaniu, obydwa produkty Wam polecam. Warto mieć je w wakacyjnych apteczkach, ale nie tylko, bo przecież wypadki zdarzają się przez cały rok i dobrze mieć pod ręką preparaty, które po pierwsze uchronią nas przed bólem, a po drugie pozwolą szybko zapomnieć o wypadku i uchronią przed pamiątkami w postaci blizn :)

Znacie te preparaty?
Nowszy postNowszy post Poprzedni postStarszy post Strona główna

18 komentarzy:

 1. Takie produkty bywają bardzo przydatne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To takie niezbędniki w każdej apteczce i na wyjeździe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Produkty idealne na letni czas, kiedy to mamy ciało bardziej odsłonięte i narażone na niebezpieczeństwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrycja, szczególnie jeśli chodzi o dzieci :)

   Usuń
 4. Bardzo zaciekawiły mnie te produkty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niezbędne produkty, zwłaszcza, gdy ktoś ma tendencję do mniejszych bądź większych wypadków :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha, ja zazwyczaj mam tendencję do wypadków, ale na szczęście tych mniejszych

   Usuń
 6. Bardzo się cieszę, że są to małe opakowanie i spokojnie zmieszczą się do damskiej torebki ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. mam ten zestaw, jest idealny dla kogoś jak ja, kto jest niezdarny i rany nie są mu obce oraz dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajnie to wygląda, chętnie je sobie przetestuje :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Przydałoby się na gojenie ran!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!